DESPRE NOI
     SISTEME SOLARE FOTOVOLTAICE
         Principiul functionarii celulelor solare
        Componente principale
        Module solare fotovoltaice Kyocera
      COLECTOR SOLAR CU TUBURI VIDATE,SISTEM HEATPIPE
        Controller,senzori, automatizari RESOL
        Statii solare
        Principalele componente pentru instalatii solare
        Date tehnice
        Galerie foto
    DUS SOLAR
    POMPE SOLARE KYOCERA
    MINI-POMPE
    INCALZIRE CU PANOURI INFRAROSII
        Galerie foto
        Infrasauna si sanatatea
        Lumea noastra in infrarosu
    Piese de schimb pentru centrale termice si convectoare
        Automatizari
        Ventile de gaz
        Electrovalva de gaz
        Presostate (Comutator de presiune)
        Termostate reglabile,limitare
        Termostate bimetalice
        Termometre,manometre
    CONTACT
    FORUM
Lista pieselor de schimb
Circuite electronice
AUTOM S4565 DD 1003
AUTOM S4565 A 2019
AUTOM S4565 AF 1007
AUTOM S4565 B 2066
AUTOM S4565 BF 1005
AUTOM S4565 CD 2029
AUTOM S4565 CF 1003
AUTOM S4565 CF 1045
AUTOM S4565 CF 1052
AUTOM S4565 QM 1012
AUTOM S4567 B 1017
AUTOM S4585 D 1011
AUTOM S4582 D 1006
AUTOM S4565 BF 1062
AUTOM S4560 C 1004
AUTOM S4560 C 1012
AUTOM 501213 .501 EFD
AUTOM 501227. 501 EFD
AUTOM 501236. 501 EFD
AUTOM 503202. 503 EFD
AUTOM 503501.503 EFD
AUTOM 537001.537 ABC DBI
AUTOM 537002.537 ABC DBI
AUTOM 537005.537 ABC DBI
AUTOM 537007.537 ABC DBI
AUTOM 537201.537 ABC DBI
AUTOM 537301.537 ABC DBI
AUTOM 537307.537 ABC DBI
AUTOM 537403.537 ABC DBI
AUTOM 537501.537 ABC DBI
AUTOM 577101.577 BCD DBI
AUTOM 577503.577 BCD DBI
AUTOM 577604.577 BCD DBI
AUTOM 20019805.CM11
AUTOM 20080005.CM11
AUTOM 20080306.CM11/0
AUTOM 20083301.CM191.2
AUTOM 20653005.CE11
AUTOM 20658281.CE191.4
AUTOM 24081981.CE191.1
AUTOM 24179545.SM11
AUTOM 30030691.CM381.4
AUTOM 30031351CM381.4L/A
AUTOM 30179535.CM31
AUTOM 30184121.CM391.2
AUTOM 30185125.CM31
AUTOM 30379505.CM32
AUTOM 30385145.CM32
AUTOM 30724281.CE391.4
AUTOM 36223101.SM592.2
AUTOM 36225421.SM592.2
AUTOM 36284641.SM592.2
AUTOM 37100252.CM11F
AUTOM 37103252.CM12F
AUTOM 37106206.CM31F
AUTOM 37106225.CM31F
AUTOM 37109240.CM32F
AUTOM 37137212.TM31F
AUTOM 37180625.CM32PR
AUTOM 37200031.VM41
AUTOM 37200531.VM42
AUTOM 37548003.DM31
Placa 564560.1 Ocean Eco 20FP
Placa 564334.1 Ocean 20FP
Placa 565061.1 Ocean 20P,20I
Placa 565062.1 Westen 20FI
Placa 562589.3 Ocean 20P/I
Placa 5685480 Westen Quasar
Placa 5643000/562883 joll
Placa 565389.0 Westen En
Placa 566955.0 Westen En
Placa 566967.0 Westen En
Placa 567251.0 Westen St
Placa Immergas AM19
Placa Immergas 09IM01
Placa Immergas 09IM02
Placa Immergas 1012139
Placa Immergas AM53-IMS
Placa Immergas 1028943
Placa 0550017 Ocean Eco
Placa ECS 0825101
Placa ECS 0825107
Potmet ECS 0825301
Placa CTMC16020080 Com
Placa CTMC16020081 Sol
Placa Ciao R0533
Placa SuperExclusive.R10024558
Placa Mynut DGT.R10028890
Placa SuperExclusive.R10024528
Placa SuperExclusive.R10024737
Placa Mynut DGT.R10025340
Modul Mynute CSI.R2933
Placa Smart.R10023537
Placa Nectra.PCH0203
Placa NectraTop.PCH0205
Placa Nectra/Top.PCH0210
Placa Ferroli.S4562DM1006
Placa Ferroli.VMF7
Placa Ferroli.MF01
Placa Ferroli.MF02
Placa Ferroli.MF03F1
Placa Ferroli.PMF03F1
Placa Ferroli.MF05FE.1
Placa Ferroli.MF08F
Placa Ferroli.DMF04C0
Condensator1,5 F
Condensator 2F
Condensator 2,5 F
Condensator 3F
Condensator 4F
Rezistenta 1200W
Rezistenta 1500W
Rezistenta 2000W
Termostat unipolar fix
Termostat reglabil
Electrod ionizare Nectra
Electrod ionizare Baxi
Electrod Ciao
Electrod Mynute/Sup.Exc
Bobine
Bobina SIGMA EV1/EV2 230V
Bobina EV2 230V
Bobina EV2 24V
Bobina EV2 230V racord superior
BobinaTAND.EV1/EV2 230V
Bobina NOVA mod28V
Bobina NOVA EV1 230V
Bobina NOVA EV1 24V
Bobina NOVA 824 mod.
Bobina TANDEM mod16V
Bobina SIGMA EV1/EV2 24V
BE6*GMO 230V.13912001
BE6*GMO 230V.13762002
BE6*GMO 24V.13912501
BE8*GMO 230V.13932000
Presostate
Presostat.aer SIT 0380006
Presostat.aer SIT 0380004
Presostat.aer SIT 0380033
Presostat.aer SIT 0380067
Presostat.aer SIT 038001
Presostat.aer C4065FH 1008
Presostat.aer C6065A 1002
Presostat.aer C6065A 1028
Presostat.aer C6065A 1135
Presostat.aer C6065A 1390
Presostat.aer C6065AH 1020
Presostat.aer C6065F 1076
Presostat.aer C6065F 1100
Presostat.aer C6065F 1241
Presostat.aer C6065F 1282
Presostat.aer C6065F 1324
Presostat.aer C6065F 1128
Presostat.aer C6065F 1136
Presostat.aer C6065F 1227
Presostat.gaz SIT 0310011
Presostat.apa SIT 0340003
Presostat.apa SIT 0340007
Presostat.apa PC5412 0,4B
Presostat.apa PC5412 0,8B
Tub silicon D7x4
Senzori
Senzor NTC Unical
Senzor BerettaR4848
Senzor Beretta (negru)
Senzor Ferroli PTC
Senzor Ferroli NTC (alb)
Senzor Ariston (vechi)
Senzor Ariston (nou)
Senzor Nectra
Senzor S.Duval(A.C.M.)
Senzor S.Duval (incalzire)
Senzor Honeywell T7335D
Senzor Honeywell T7335A
Senzor Vaillant
Senzor Savio Biasi
Senzor temp.ECS
Sonda NTC.10K.BETA.n
Sonda NTC.10K.BETA.a
Sonda Boch,Junkers.NovaTherm
Sonda Aris/Junkers.D16-22
Sonda Riello,Sylber D14-18
Sonda Unical.D16-18
Sonda Ferroli.D20-22
Sonda Vaillant D20-22
Cablu bipolar X BIKLIM
Cablu bipolar X Beretta
Garnitura 1/8" fibra
Sonda Lamborghini
Sonda S.Andrea rosie
Sonda Biklim
Sonda Unical 10K.PH
Sonda Idragas 2K.NTC
Sonda Chaffoteaux,Wolf
Sonda apa MTS 10K 3977
Sonda Baltur,Hermann
Sonda Honeyweel A2002
Sonda Immergas ES13
Sonda Honeyweel,Baxi
Sonda Immergas.1021762
Kit sensor 100Ω Ferroli
Motoras Honeywell 272868
MotorasHoneywell VC 6012
Motoras Honeywell VC 6013
Chit de reparatii VCZZ 6000
Vana3cai.VC4400 "M
Cablu legatura VC6012
Mecanism motorizat "MUT"
Vana3cai+term.UNICAL
Arc fixare D0057
Motoras D0057
Conex.elec D0057
Vana3cai Nectra
Vana3cai Vaillant
Arc fixare pt microcontact
Vana3cai FUGAS
Pompe
PompaUPS 15/50 plastic
PompaUPS 15/60 plastic
PompaUPS 15/50 fonta
PompaUPS 15/50AO
PompaUPS 15/60AO
Motor schimbUPS 15/50
PompaUPS 15/50
PompaUPS 25/50
PompaWillo RS15/5 plastic
PompaWillo RS15/6 plastic
PompaWillo RS25/5 plastic
Pompa recirculara 12V plastic
Pompa recirculara 12V metalic
Pompa submersibila pt fantani adanci
Mini pompa submersibila B18
Mini pompa submersibila B12
Mini pompa submersibila B10F
Mini pompa submersibila B22
Termostate
Termostat protectie 155C
Termostat protectie 165C
Termostat protectie 120C
Termostat protectie 155C
Termostat protectie 165C
Termostat protectie 55C AU
Termostat protectie 97C AU
Termostat protectie 105C AU
Termostat protectie 90C AU
Termostat protectie 95C AUr
Termostat protectie 110C AUr
Termostat protectie 130C AU
Termostat protectie 75C AU
Termostat protectie 15C
Termostat prot.LS MAN.90-110C
Termostat prot.LS MAN.110-130C
Termostat prot.LS MAN.100C 1M+PVC
Termostat prot.LS MAN.70C
Termostat prot.LS MAN.100C
Termostat prot.235C
Termostat reglTR2 0-90C
Termostat reglTR2 70-210C
Termostat reglTR2 0-120C
Termostat reglTR2 0-86C
Termostat reglTR2 0-90C
Termostat reglTRZ 47-85C
Buton pt TR2 0-90C
Buton pt TR2
Buton pt TR2 0-120C
Buton pt TRZ
Inel cromat pt TR2 D42
Inel negru pt TR2 D42
Termostat amb.TA2 5-30C
Termostat amb.RQ 01 5-30C
Termostat amb.elect.
Termostat amb.elect.
Cronoterm.MINITRON 99
Cronoterm.electr progr. 16A
Cronoterm.New Maxitron
Intrerupator telefonic
Termostat 2100TX.RF
Termostat 2005TX.RF
Termostat 2020TX.RF
Termostat 2510TX.RF
Termostat 2006TX.RF
Termostat 2510
Termostat 2005
Termostat 2020
Termostat 2100
Termostat 3100
Termostat 1300
Releu de putere
Magneti
Magnet Honeywell V4400
Magnet Honeywell V4600
Magnet BABYSIT
Magnet AC3
Magnet SIT NOVA
Magnet EUROSIT M10x1
Magnet EUROSIT M9x1
Magnet MINISIT 10x1
Magnet MINISIT M9x1
Magnet FEG CR6
T.cupla 9x1-400mm SIT
T.cupla 9x1-600mm SIT
T.cupla 10x1-320mm FEG
T.cupla 10x1-600mm FEG
T.cupla 11/32-450mm
T.cupla 11/32-600mm
Şurub crestat 11/32"
Şurub crestat 10x1 FEG
Şurub crestat 9x1 Lampart
Termoizolaţie (cm2)
Piesa intermediara M8
Piesa intermediara M9
Piesa intermediara M10
Ventil gaz
Ventil gaz V4400C.1211
Ventil gaz V4600C.1029
Ventil gaz V4600C.1367
Ventil gaz VK4100C.1000
Ventil gaz VK4105A.1001
Ventil gaz VK4105A.1035
Ventil gaz VK4105C.1009
Ventil gaz VK4105G.1005
Ventil gaz VK4105G.1070
Ventil gaz VK4105M.2014
Ventil gaz VK4105M.5033
Ventil gaz VR4605A.A1045
Ventil gaz l VR4605C.1052
Ventil gaz VR4605C.A1118
Ventil gaz V8600N.2171
Ventil gaz SIT 0610001
Ventil gaz SIT 0630012
Ventil gaz SIT 0630013
Ventil gaz SIT 0630015
Ventil gaz SIT 0630063
Ventil gaz SIT 0630066
Ventil gaz SIT 0630093
Ventil gaz SIT 0630100
Ventil gaz SIT 0630326
Ventil gaz SIT 0630332
Ventil gaz SIT 0630338
Ventil gaz SIT 0630339
Ventil gaz SIT 0660194
Ventil gaz SIT 0710164
Ventil gaz SIT 0710199
Ventil gaz SIT 0710619
Ventil gaz SIT 0710650
Ventil gaz SIT 0710754
Ventil gaz SIT 0710756
Ventil gaz SIT 0710819
Ventil gaz SIT 0710850
Ventil gaz SIT 0810136
Ventil gaz SIT 0810138
Ventil gaz SIT 0810175
Ventil gaz SIT 0820010
Ventil gaz SIT 0820016
Ventil gaz SIT 0820303
Ventil gaz SIT 0822113
Ventil gaz SIT 0824010
Ventil gaz SIT 0825011
Ventil gaz SIT 0826010
Ventil gaz SIT 0826011
Ventil gaz SIT 0827110
Ventil gaz SIT 0827154
Ventil gaz SIT 0830034
Ventil gaz SIT 0830036 Buderus
Ventil gaz SIT 0836016
Ventil gaz SIT 0837010
Ventil gaz SIT 0837011
Ventil gaz SIT 0837025
Ventil gaz SIT 0840014
Ventil gaz SIT 0840016
Ventil gaz SIT 0840017
Ventil gaz SIT 0840020
Ventil gaz SIT 0840026
Ventil gaz SIT 0840035
Ventil gaz SIT 0840042
Ventil gaz SIT 0845061
Ventil gaz SIT 0845062
Ventil gaz SIT 0845070
Ventil gaz F5996329037726
Ventil gaz G1400311
Tija SIT 0928850 alb
TijaSIT 0928851
Surub SIT 0945151 BABYSIT
Surub SIT 0945222
Surub SIT 0945600
Surub SIT 0945602
Surub SIT 0945603
Surub SIT 0945604
Surub SIT 0945606
Surub SIT 0945628
Termostat CR6 10-33C
Termostat CR6 40-80C
Termostat CR6 40-80C+surub
Termostat MINISIT 20-80C
Termostat MINISIT 13-38C
Termostat MINISIT 110-190C
Termostat MINISIT 80-320C
Termostat MINISIT 30-100C
Termostat MINISIT 100-190C
Buton reglaj termostat CR6
Capac pt termostat CR6
Schimbător Westen Star 240i
Schimbător Stiebel ACM
Schimbător Westen ACM
Schimbator.Westen placă ACM
Vas exp.8L ZILMET "
Vas exp.8L ZILMET /8"
Schimbator Bitermic Ciao/Smart
Schimbator Primar Beretta 24Kw
Schimbator Primar Mynute 20/20
Schimbator Primar Mynute DGT
Schimbator ACM 24kw Beretta
Schimbator ACM 28kw
Schimbator ACM Ariston
Schimbator ACM Ocean
Schimbator ACM Vaillant
Schimbator ACM Baxi
Membrana JJJ005405330 BAXI ACM
MembranaJJJ005405320
Membrana Savio,Biasi
Membrana Beretta R6682
Membrana Gianoni
Kit reparatii 170010
Presetupa 563025
Clapeta fata Baxi
Clapeta spate Baxi
Fluxostat SIT15.0046
Presetupa 6860 BERETTA
Bloc SIT 20AS08
Presetupa 6.919
Kit revizie R01005127
Robinet R2618
Clapeta R2908
Presostat R2044
Fluxostat Ferroli 180
Fluxostat Ferroli 90
Fluxostat Nectra
Fluxostat R10022752
Fluxostat R10022348
Robinet R10022511
Robinet3cai R2618
Membrana Riello d80mm
Membrana Riello d90mm
Membrana Riello d80orif
Membrana Gianoni cu ax
Oring 20-22
Adaptor IMIT 001566
Termometru IMIT 010078
Termometru IMIT 010104
Termometru IMIT 010836
Termometru IMIT 022292
Termometru IMIT 030276
Termometru IMIT 030476
Manometru IMIT 035008
Termometru 31150012
Termometru 31300010
Termometru 91312110
Termometru 91606050
Termometru 91616000
Termometru 91636200
Manometru digital 0-10bar
Manometru Toricelli
Pahar de masurat debit
Manometru service 0-40mbar
Unealta reglaj ventil SIT
Pompa dezincrustare 10l
Chit dezincrustare
Cheie desfacut filtru
Termonet (protectie interioara)
Antifoam (antispuma)
Neutral (neutralizant)
Zincorex (Zn,Al)
Disinex 5 litri
Disinex 10 litri
Polifosfat 0,5kg
Polifosfat 1kg
Robinet tur manual 1/2" Fe
Robinet retur manual 1/2" Fe
Robinet cu cap termostat
Tub cromat 32x300
Tub flexibil 32x300
Sifon cromat 1
Ventil Gattinara 1
Supapa de siguranta pt boiler 1/2"
Supapa de siguranta 1/2" x 1/2"
Supapa de siguranta 3/4" x 3/4"
Supapa 1/2" cu manometru
Supapa siguranta MF1/2"
Supapa siguranta MF3/4"
Canepa 250gr
Pasta etansare ECOGR 400gr
Pasta KOLGAS 150gr
Polifosfat 1/2KG
Teflon12x12x0,1
Teflon19x12x0,1
Teflon25x12x0,1
Aliaj Staniu 97Cu3 200gr
Baterie ingropata
Robinet cap inclinat
Banda adeziva de AL
Spray deblocant
Unsoare siliconica
Gel fluxant
Dezoxidant pulbere